D.U.K

1. Klausimas: Kiek kainuoja polinių pamatų įrengimas?

Atsakymas: Daugeliu atveju gręžtinių polinių pamatų statybos kaina yra ženkliai mažesnė lyginant su kitais pamatų tipais. Faktas, kad beveik 90 % individualių namų Lietuvoje yra statoma ant polinių pamatų tik patvirtina šio pamatų tipo ekonomiškumą ir patikimumą. Tikslią pamatų kainą paskaičiuosime gavę pamatų projektą, žinodami polių ilgius ir kitus parametrus.

 2. Klausimas: Kokio gylio poliai poliniams pamatams turi būti gręžiami?

Atsakymas: Pamatų tipą, polių gylį ir kitus pamatų parametrus turi paskaičiuoti ne statybininkas ir ne geologas, o kvalifikuotas architektas – konstruktorius. Prieš pamatų projektavimą būtina atlikti sklypo inžinerinius geologinius grunto tyrimus. Tik taip Jūs būsite užtikrinti dėl optimaliai suprojektuotų pamatų ir nešvaistysite pinigų ilgesniems poliams nei reikia.

 3. Klausimas: Iki kokio gylio galite įrengti gręžtinius polinius pamatus?

Atsakymas: Šiai dienai mes naudojame gręžimo įrangą, gręžiančią polius iki 6 m gylio, polio skersmuo 35 cm.

4. Klausimas: Kas bus jeigu poliai bus pastatyti trumpesni nei reikia?

Atsakymas: Lietuvoje smėlinguose gruntuose įšalo gylis siekia 1,2 m, o molio ar priemolio – 1,5 m. Molio ir priemolio grunte, turinčiame savybę išbrinkti, pamato gylis turi būti 10-25 cm žemiau įšalo gylio. Smėlio grunte pamato gylis, nepriklausomai nuo įšalo gylio, turi būti 0,5 m žemiau įšalo lygio. Po vidinėmis sienomis gali būti ir seklesnis, nei po išorinėmis, bet negali būti sekliau kaip 0,4 m nuo žemės paviršiaus.

Taipogi polio apačia (padas) privalo remtis į tvirtą pagrindą.

Jeigu jūsų poliai bus trumpesni nei reikia, juos iškilnos įšalas arba jie prasmegs neturėdami tvirto pagrindo apačioje.

5. Klausimas: Ar jūsų įmonė atlieka inžinerinius geologinius grunto tyrimus?

Atsakymas: Taip, mes galime atlikti jūsų sklypo inžinerinius geologinius grunto tyrimus.

6. Klausimas: Ar jūsų įmonė teikia pamatų projektavimo paslaugas?

Atsakymas: Mes bendradarbiaujame su šias paslaugas teikiančiais architektais. Jums pageidaujant, mes pateiksime Jums mūsų partnerių (architektų, konstruktorių) dirbančių Jūsų mieste sąrašą iš kurio Jūs galėsite išsirinkti jums tinkamą.

7. Klausimas: Kuo skiriasi ištisinio sraigtinio gręžimo polinių pamatų įrengimo technologija nuo paprasto gręžimo.

Atsakymas: Vykdant polių gręžimo darbus vandeninguose, durpinguose ar smėlinguose gruntuose, gręžinių sienos dažnai užgriūva, tokiu būdu neįmanoma įrengti kokybiškų polių. Mūsų naudojama įranga betoną į gręžinį tiekia per tuščiavidurį grąžtą po truputį keliant grąžtą į viršų. Ši technologija užtikrina tolygų gręžinio užpildymą betonu ir leidžia išvengti gręžinio sienų užvirtimo betonavimo metu bei išstumia perteklinį vandenį. Naudojant paprastą gręžimo metodą ir gręžiant paprastu grąžtu, kokybiškų polinių pamatų pastatyti neįmanoma.

8. Klausimas: Statybininkai su Bobcat grąžtu pasiūlė mums išgręžti 2,5 metro gylio polius, atstumas tarp polių 1,5 metro , grunto tyrimų ir pamatų projekto nedarėme, pastatą statome ūkio būdu. Ar tai saugu ?

Atsakymas: Deja, mažos statybos įmonės neretai siūlo įrengti 2,5 metrų gylio polius vien dėl to, kad jų naudojama technika giliau negręžia. Esame susidūrę su atvejais kai buvo gręžiami 2,5 metrų gylio poliai nors pagal grunto savybes būtų užtekę ir 1,7 m gylio polių. Pamatų tipą, polių gylį ir kitus pamatų parametrus turi paskaičiuoti ne statybininkai, o kvalifikuotas architektas – konstruktorius.

9. Klausimas: Kokį betoną naudojate savo darbų vykdymui?

Atsakymas: Į objektą pristatomas tik sertifikuotas betonas iš gamyklos. Tai yra pigiau ir patikimiau nei patiems gaminti betoną statybos aikštelėje.

Turite klausimų? Paskambinkite mums arba užpildykite paklausimo formą. Mūsų specialistai susisieks su Jumis vienos darbo dienos bėgyje.